29. marca 2021

Cirkev bude mať len to, čo si vyvzdoruje

Cirkev bude mať len to, čo si vyvzdorujeFoto: TASR/AP

Cirkev môže zvoliť jednu z troch stratégií, ako v tejto situácii postupovať.

Veriaci už viac ako rok nechodia pravidelne do kostola. Z posledných vyjadrení je zrejmé, že vláda sa rozhodla nepripustiť účasť veriacich na verejných bohoslužbách najväčšieho sviatku roka Vzkriesenia nášho Pána Ježiša, a to už po druhý raz.

Dve petície, ktoré podpísalo viac ako 20-tisíc ľudí a viac ako 30-tisíc ľudí, upozornili na iracionalitu opatrení a na to, akou raritou je Slovenská republika oproti susedom. Nemáme iný covid, ako povedal otec arcibiskup Zvolenský a odborníci všetkých ostatných štátov asi nie sú nezodpovední hazardéri so životmi ľudí. Skôr sme to my, Slovensko, kto je „kráľovstvom“ z Pyšnej princeznej, kde je zakázané spievať.

Po kázni otca arcibiskupa Oroscha, rozhovore vladyku Cyrila Vasiľa a ďalších otcov biskupov vyšlo aj verejne najavo to, čo si dlhodobo myslia biskupi na Slovensku. A z posledného extrémne silného listu otca arcibiskupa Zvolenského ministrovi Hegerovi je jasné, že diplomatická cesta zlyhala. Samozrejme cesta dohody a diplomacie je najlepšia, bolo dobré, že sa uprednostňovala a nemala by sa ďalej zanedbávať.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.