Pri nehode vrtuľníka na Aljaške zomrel najbohatší Čech Petr Kellner. Informuje o tom agentúra AP. Tragická udalosť sa stala ešte v sobotu v oblasti ľadovca Knik, vzdialeného 80 kilometrov od najväčšieho mesta Anchorage. Príčina nehody je predmetom vyšetrovania.

Ide o udalosť, ktorej význam prekračuje hranice Česka a bude mať priame dôsledky aj na Slovensku, už preto, že Kellner vlastnil televíziu Markíza, slovenskú odnož telekomunikačnej siete O2 a bol mimoriadne vplyvným biznismenom v pozadí. Bez preháňania možno povedať, že jeho náhla smrť bude mať dôsledky pre strednú Európu.

Kellner bol na mieste za účelom adrenalínového lyžovania, presnejšie heliskiingu, pri ktorom sú lyžiari vysadení na svah priamo z vrtuľníka. Pri leteckom nešťastí zomreli ďalší štyria ľudia, vrátane ďalšieho muža z Česka Benjamina Larochaixa. Zvyšní mŕtvi boli dvaja miestni sprievodcovia a pilot.

Heliskiing sa stal v posledných rokoch magnetom pre tých, ktorí hľadajú nový spôsob vzrušenia. Lyžiari sa pri ňom dostávajú do odľahlých častí hôr na neporušený sneh. Chata, ktorá vrtuľník najala, poskytuje týždenné pobyty za 15-tisíc dolárov.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.