Momentálne je diskusia o tom, komu ešte záleží na tom, aby táto vláda pokračovala. Minister financií SR a dočasný šéf rezortu zdravotníctva i školstva Eduard Heger to uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Predseda opozičného Smeru Robert Fico zdôraznil, že „táto vláda bola od začiatku odsúdená na neúspech“.

Heger povedal, že pri rokovacom stole sú tri strany. „Za celé hnutie OĽANO môžem povedať, že nám na tom veľmi záleží, rovnako to deklaruje aj Sme rodina a vidieť to aj na Za ľudí,“ podotkol s tým, že postoj SaS nekomentuje. Rokovania by mali podľa jeho slov pokračovať v nedeľu poobede alebo večer.

Pokiaľ ide o všeobecnú príčinu problémov, ktoré aktuálne na Slovensku existujú, minister financií ich identifikoval v dvoch expremiéroch a opozičných rivaloch. „Chaos vytvára pán Fico a pán Pellegrini, pretože im vyhovuje atmosféra predčasných volieb, aby sa vrátila garnitúra, ktorá umožnila mafii kontakty na vládu,“ nechal sa počuť.

Heger zdôraznil, že nie je pravda, že by sa nechcel Igor Matovič (OĽANO) vzdať pozície premiéra. V rámci prípadnej ponuky na premiérsky post nechcel predbiehať sled udalostí. „Ak bude takáto otázka na stole, postavím sa jej čelom,“ zopakoval.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.