AKTUALIZOVANÉ Líderka strany Za ľudí Veronika Remišová podá v pondelok demisiu v prípade, ak nenastane posun v rokovaniach o koaličnej kríze. Avizovala to na sociálnej sieti s tým, že si stojí za svojím slovom.

Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra Matoviča, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová v pondelok oznámi svoju demisiu. „Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať,“ uviedla šéfka strany Za ľudí.

Občanov podľa nej nezaujíma ako sa posúvajú stoličky vo vláde, ale to, ako sa zlepší systém očkovania, ako vláda podporí nové investície a pracovné miesta, či ako bude Slovensko po skončení krízy obnovené. „Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou,“ dodáva.

Tvrdí tiež, že vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii. „Stále verím, že rovnako to vidia aj ostatné tri koaličné strany a nový premiér bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády,“ dodala.

Kuriak: Veronika, premysli si, ako sa zachováš

Postoj političky na Facebooku odmietli nielen bežní ľudia, ale takisto aj niektorí koaliční poslanci. Pochvaly jej plánovaného kroku boli vo výraznej menšine.

„Veronika, prosím, zodpovedne si premysli, ako sa zachováš. Nebuď súčasť povalenia vlády a návratu vlády Smerohlasu, ktorá bola a je napojená na mafiu. Ľudia na Slovensku si toto nezaslúžia. Poďme pracovať ďalej a plniť naše plány pri zmene Slovenska k lepšiemu,“ napísal jej poslanec OĽaNO Milan Kuriak.

„Pani Veronika, nie som si istá, či uvažujete správne. Všetci, aj Vy ste vedeli, aký je Matovič, lebo taký je odjakživa. Čo je Vám dôležitejšie – to, že ste si zaumienili, aby sa vzdal postu premiéra a chcete si za týmto slovom stáť, alebo budúcnosť Slovenska, ktorému hrozí vláda Hlasosmeru?“ napísala užívateľka Beáta.

„Veronika, ak povalíte vládu, tak si to od ľudí poriadne zlíznete. Dovolíte tým pádom oligarchom a zlodejom návrat k moci. Neviem, čo máte za svedomie, ak toto dovolíte?“ nadviazal užívateľ Ján.

(tasr/ste)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.