AKTUALIZOVANÉ Líderka strany Za ľudí Veronika Remišová podá v pondelok demisiu v prípade, ak nenastane posun v rokovaniach o koaličnej kríze. Avizovala to na sociálnej sieti s tým, že si stojí za svojím slovom.

Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra Matoviča, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová v pondelok oznámi svoju demisiu. „Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať,“ uviedla šéfka strany Za ľudí.

Občanov podľa nej nezaujíma ako sa posúvajú stoličky vo vláde, ale to, ako sa zlepší systém očkovania, ako vláda podporí nové investície a pracovné miesta, či ako bude Slovensko po skončení krízy obnovené. "Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou,“ dodáva.

Tvrdí tiež, že vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii. "Stále verím, že rovnako to vidia aj ostatné tri koaličné strany a nový premiér bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády," dodala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.