Koaličná kríza by sa mala tento týždeň rozhodnúť, rokovanie parlamentu bude v utorok pokračovať podľa dohody. Uviedol to šéf parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Nerieši sa len koaličná kríza, ale začnime ňou. Boris Kollár si myslí, že prezidentka Zuzana Čaputová mala výhrady k premiérovi Igorovi Matovičovi vyjadriť v pléne NR SR a domnieva sa, že prekročila svoje právomoci, hoci vraj na ňu nechcel útočiť.

Nesúhlasí s tým expremiér a líder Hlasu Peter Pellegrini. Myslí si, že prezidentka má právo komentovať situáciu. Obáva sa, že koaličná kríza sa skončí odchodom SaS a posilnením hnutia OĽaNO. Kollár aj Pellegrini by vedeli spolupracovať s každou príčetnou stranou, navzájom sa za také považujú.

Boris Kollár sa vrátil aj k téme slávenia veľkonočných sviatkov. Práve dnešnou nedeľou začína veľkonočný týždeň, arcibiskup Zvolenský v piatok zverejnil otvorený list, kde kritizoval opatrenia vlády, ktoré neumožňujú slávenie veľkonočných sviatkov, ani individuálnu pastoráciu. "Odmietnutie garantovania ešte aj individuálnej pastorácie – a aspoň minimálnej, presnými pravidlami stanovenej možnosti verejných bohoslužieb, je pre nás veľkým sklamaním," napísal arcibiskup Zvolenský v liste.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.