Slovensko remizovalo s Maltou 2:2 v druhom kvalifkačnom zápase MS 2022. V katastrofálnom prvom polčase inkasoval tím domácich dva góly. Slováci napokon stav vyrovnali, no nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zo želaných šiestich bodov, majú po dvoch dueloch len dva.

Slováci vstúpili do kvalifikačného zápasu proti Malte o čosi aktívnejšie než proti Cypru. Do prvej útočnej akcie sa však dostali hostia, v úvodnej päťminútovke musela zaúradovať obrana. Po zneškodnení šance súpera sa ofenzívne snažili predviesť domáci. Prvá možnosť otvoriť skóre prišla po rohovom kope, keď Milan Škriniar hlavičkoval na Michala Ďuriša. Ten však bránu minul.

Slovenskí futbalisti naďalej skúšali vyvíjať tlak, behali síce viac, no bez výraznejšieho efektu. Po chybe Patrika Hrošovského v strede pola a následnom faule Ďuriša získali Malťania výhodu. Loptu v súboji stratil Dávid Hancko a stiahnutí Slováci v šestnástke sa len prizerali strele Lukea Gambina, ktorý prekonal Dušana Kuciaka. Malta prvým gólom od roku 2014 išla do vedenia.

Domáci nestihli súperovi odpovedať, pretože o tri minúty neskôr prestrelil Kuciaka aj Alexander Satariano po centri z ľavej strany. Znížiť dvojgólový náskok sa pokúsil Ďuriš. Brankára Henryho Bonnela, ktorý nešťastne vybehol naproti, síce prekopol, ale lopta skončila tesne vedľa nechránenej brány. Bola to posledná gólová šanca domácich v prvom polčase. Okrem nepresností, nedokázali favorizovaní hráči nič vymyslieť proti aktívnej Malte.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.