Dnes večer pokračuje rokovanie koalície o svojej budúcnosti. Pozície jednotlivých strán sa napriek úmyselnému naťahovaniu krízy vyjasňujú. SaS sa rokovania nezúčastní.

Rozhodujúca je stále strana Za ľudí. Pozornosť sa už dlhšie sústredí na politikov za Veronikou Remišovou, po Márii Kolíkovej ide najmä o Janu Žitňanskú a Juraja Šeligu. "Strana Za ľudí spraví všetko preto, aby zostala zachovaná štvorkoalícia," opakujú už niekoľko dní základnú požiadavku strany, aj dnes ju v Sobotných dialógoch v Slovenskom rozhlase zopakoval poslanec Šeliga. Lenže Igor Matovič tlačí rokovania do trojkoalície a strana Za ľudí čelí priamo či nepriamo dileme, či si vyberie trojkoalíciu alebo predčasné voľby.

Juraj Šeliga a Jana Žitňanská prebrali nešťastnú floskulu Veroniky Remišovej, ktorá tvrdí, že dohoda stroskotáva na spore dvoch osôb – Richarda Sulíka a Igora Matoviča, prípadne, ako to dnes povedala pre Nový Čas, že to celé "brzdí Sulík". Žitňanská niečo veľmi podobné včera povedala pre Sme, Šeliga rovnakú vec dnes v rozhlase.

Žitňanská: "Je to vec týchto dvoch mužov, Igora Matoviča a Richarda Sulíka, ktorí sa nevedia dohodnúť. My všetci sa snažíme, aby sa chceli dohodnúť a pevne verím, že zodpovednosť za krajinu preváži nad týmto osobným sporom," povedala včera pre Sme.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.