Pred nami je víkend a televízne tipy, ktoré by vám nemali ujsť. Tešiť sa môžete na kriminálne seriály, dokumentárny portrét Hany Hegerovej alebo mysterióznu drámu.

PIATOK

Študent vysokej školy má sen aspoň raz zvíťaziť v maratóne. No film sa nebude uberať športovým smerom, i keď to má v názve. Študent Babe, ktorého si zahral Dustin Hoffman, je zatiahnutý do nebezpečnej hry. Jeho brat je tajným agentom, ktorý sa mieša medzi americkú vládu a nacistického zločinca Szella. Szell robil v koncentračnom tábore lekára a od vojny sa skrýva. Má pocit, že jeho úkryt je odhalený, najprv zabil brata hlavného hrdinu. Teraz ide po ňom. Pomocou mučenia chce zistiť, čo vie. Vtedy sa začína boj na život a na smrť. Film Maratónec z roku 1976 začne o 22:55 na Jednotke.

Na ČT2 bude v piatok pokračovať britská miniséria Obeť. V tretej časti je Anna pred súdom, kde priznáva, že je šťastná, že bol napadnutý vodič autobusu, lebo si myslí, že práve on má na svedomí smrť jej syna. No nemusí to byť práve tak. Tretia časť úspešnej britskej minisérie začne o 21:55 a štvrtá posledná časť bude nasledovať hneď po nej.

V utorok 23. marca zomrela československá šansonierka Hana Hegerová. Na jej pamiatku ČT art pripravila portrét Hany Hegerovej. Ide o dokument z roku 2006, ktorého režisérom je Jan Mudra. Približuje Hanu Hegerovú od jej začiatkov v roku 1953, keď sa po absolvovaní divadelného kurzu stala členkou divadla v Žiline. V roku 2011 ukončila svoju spevácku kariéru s vypredaným hľadiskom. Spomienka na Hanu Hegerovú začne o 21:10.

SOBOTA

Na sobotu večer Dvojka pripravila štvrtú sériu úspešného seriálu Most. Kriminálny seriál začína šokujúcou vraždou, keď je šéfka z úradu pre cudzincov ukameňovaná a zahrabaná do zeme. Kto stojí za jej vraždou, sa bude snažiť zistiť dvojica úspešných detektívov, charizmatická Švédka Saga Norénová a jej dánsky partner Henrik Sabroe. Prvá časť osemdielnej série začne o 22:30 na Dvojke.

Portoričan, Francúzka, Američan, Ukrajinka a Bosňan sú humanitárnymi pracovníkmi, ktorí pomáhajú v povojnovej zóne na Balkáne. Ich poslednou úlohou je vyčistiť studňu, ktorá je jediným zdrojom pitnej vody pre obyvateľov. Má to však háčik. V studni je mŕtvola a aby ju vytiahli potrebujú veľmi dlhé lano, ktoré začnú zháňať po dedine. Film s názvom Perfektný deň začne o 22:35 na ČT2.

NEDEĽA

Dcéra bohatého magnáta Allison pripravuje narodeninovú oslavu pre svojho otca. Ten túži, aby Allison prežila veľkú lásku ako on. Momentálne chodí s Drewom, s ktorým nie je šťastná. V deň príprav sa zoznámi s mladým mužom, do ktorého sa na prvý pohľad zamiluje. Mladíka hneď po rozlúčení s Allison zrazí auto. Pri večeri jej otca niekto vyruší a on hneď pochopí, o koho ide. Prišla si po neho Smrť. Prišla v podobe mladého chlapca (Brad Pitt), s ktorým sa Allison v ten deň zoznámila. Bill začne vyjednávať a dohodne sa so Smrťou, že on mu ukáže, ako funguje tento svet a na oplátku bude môcť ostať na svete o niečo dlhšie. Bill však netuší, že jeho dcéra bude neznámeho chlapa milovať. Film s názvom Zoznámte sa, Joe Black začne o 20:30 na Doma.

Thomas Crown je milionár, ktorý si môže kúpiť všetko, tým sa pre neho jeho život zdá nudný. Chce si ho nejako ozvláštniť. Najlepším spôsobom, ako zažiť isté vzrušenie, je krádež Monetovho obrazu. Nebolo by to pre neho až tak adrenalínové, ak by v tom bol len sám, potrebuje súpera. Tým sa stáva agentka poisťovne Catherine. Hra na mačku a myš sa môže začať, no nepôjde len o kriminálku, ale aj o romantiku. Film Aféra Thomasa Crowna začne o 22:20 na JOJ PLUS.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.