Pred nami je víkend a televízne tipy, ktoré by vám nemali ujsť. Tešiť sa môžete na kriminálne seriály, dokumentárny portrét Hany Hegerovej alebo mysterióznu drámu.

PIATOK

Študent vysokej školy má sen aspoň raz zvíťaziť v maratóne. No film sa nebude uberať športovým smerom, i keď to má v názve. Študent Babe, ktorého si zahral Dustin Hoffman, je zatiahnutý do nebezpečnej hry. Jeho brat je tajným agentom, ktorý sa mieša medzi americkú vládu a nacistického zločinca Szella. Szell robil v koncentračnom tábore lekára a od vojny sa skrýva. Má pocit, že jeho úkryt je odhalený, najprv zabil brata hlavného hrdinu. Teraz ide po ňom. Pomocou mučenia chce zistiť, čo vie. Vtedy sa začína boj na život a na smrť. Film Maratónec z roku 1976 začne o 22:55 na Jednotke.

Na ČT2 bude v piatok pokračovať britská miniséria Obeť. V tretej časti je Anna pred súdom, kde priznáva, že je šťastná, že bol napadnutý vodič autobusu, lebo si myslí, že práve on má na svedomí smrť jej syna. No nemusí to byť práve tak. Tretia časť úspešnej britskej minisérie začne o 21:55 a štvrtá posledná časť bude nasledovať hneď po nej.

https://www.youtube.com/embed/Bl9AUDkRnbU

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.