Predseda vlády Igor Matovič na Facebooku uviedol, že sa svojej funkcie vzdá vtedy, keď podá demisiu prezident Spojených štátov Joe Biden. Pochopiteľne, šlo o vtip. Podobné miešanie vnútornej a zahraničnej politiky z jeho strany nám však v minulosti neraz zavarilo.

Ani po niekoľkých týždňoch trvania koaličnej krízy nie je jasné, či sa terajšia vládna garnitúra pri kormidle udrží. Čaká sa pritom najmä na verdikt premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). SaS už pozastavila svoju účasť vo vláde a zvyšní koaliční partneri, Sme rodina a Za ľudí, dali ultimátum na vyriešenie problémov do začiatku budúceho týždňa.

Ani politická kríza, ktorej vážnosť narastá v kontexte krízy epidemickej, však predsedovi vlády očividne neuberá na dobrej nálade. Na sociálnej sieti totiž zažartoval, že ak demisiu podá aj americký prezident Joe Biden, tak z funkcie odstúpi aj on. Túto ideu okomentoval slovami „dobrý nápad“.

Stalo sa tak v komentároch pod jeho štvrtkovým facebookovým príspevkom o videokonferencii, na ktorej bol okrem členov Európskej rady účastný aj spomínaný šéf Bieleho domu. Rozhovorom dominovala pandémia a očkovanie.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.