Strana Zelených v Nemecku do septembrových parlamentných volieb nevysiela dostatočné množstvo rozmanitých ľudí, prevažne žien, s migračným pôvodom. Tento údajný demokratický deficit sa vo veľkom riešil na zjazde ich berlínskej pobočky. Niektorí politici sa totiž nazdávajú, že nestal čas, aby nemecký zákonodarný zbor konečne odzrkadľoval rozmanitosť krajiny.

Nemecká Strana zelených, ktorej popularita sa aktuálne pohybuje okolo 20 percent a je druhou najsilnejšou stranou v krajine, prešla po víkendovom zjazde jej berlínskej organizácie zaujímavou sebareflexiou. Podľa niektorých členov totiž trpí deficitom rozmanitosti a dali jej to jasne najavo.

Hoci má tento subjekt v prvej desiatke kandidátov pre oblasť Berlína pre septembrové celoštátne voľby až sedem žien, problémom je údajný nedostatok kandidátov inej farby pleti a pôvodu. Kauzu v progresívnej strane si všíma Die Welt.

Niektorí delegáti strieľali do vlastných radov za to, že Zelení síce proklamujú zastúpenie ľudí s migračným pôvodom, ale na celonemeckej úrovni sa to v praxi neprejavuje. „Nie práve nedôležitý aspekt diverzity tu úplne jasne chýba, nie?“ namietal poslanec Bundestagu Danyal Bayaz.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.