Napriek zatvoreným kasínam a herniam vklady hráčov do hazardu každým rokom stúpajú. Posledné štatistiky za mesiac január 2021 hovoria jasne. Vklady násobne letia nahor.

Keďže herne a kasína boli v januári 2021 pre pandémiu zatvorené, hráči tam nenechali žiadne peniaze. V porovnaní s predpandemickým obdobím sa teda vyvíjala situácia úplne inak. Pred rokom, v januári 2020, vložili ľudia do hazardu v herniach 124 miliónov eur a do kasín 28 miliónov eur.

Zavreté herne a kasína by na prvý dojem naznačovali, že hazard spolu s protipandemickými opatreniami ustáva. Nie je to to tak, iba sa intenzívnejšie presúva do internetu. V online priestore sú vklady z mesiaca na mesiac vyššie. V prvom mesiaci tohto roku sa vyšplhali na rekordných 319 miliónov eur. Údaje poskytol Štandardu Úrad pre reguláciu hazardných hier.

Online hazard bežal míľovými krokmi celý vlaňajšok a na začiatku tohto roka sa nezastavil. Tohtoročný január bol takmer štyrikrát silnejší ako ten vlaňajší. Ak by sme išli ešte viac dozadu, v porovnaní s rovnakým mesiacom roka 2019 stúpli v januári vklady hráčov do online hazardu 13-násobne.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.