Problém pedofílie nie je pre spoločnosť Reddit, ktorá prevádzkuje obľúbenú sociálnu sieť, niečo nové. Nedávno sa stala terčom kritiky svojich užívateľov, pretože zamestnala progresívneho expolitika, ktorý vo svojom osobnom aj profesionálnom živote zľahčoval život pedofilom. Upozorňujeme, že text informuje o odhaleniach, ktorých obsah nie je vhodný pre citlivejšie povahy.

Stránka Reddit je v podstate súborom rôznych fór, kde ľudia diskutujú o všetkom možnom. Nedávno bola táto webstránka v centre svetového diania pre príbeh o obyčajných ľuďoch, ktorí vybabrali s akcionármi na Wall Street.

Tentokrát sa však do centra pozornosti dostalo samotné vedenie Redditu. Vyšlo najavo, že zamestnali ako jedného zo správcov bývalého britského transrodového politika Aimeeho Knighta, ktorý sa považuje za ženu. Okrem toho je však podľa obvinení obhajcom pedofílie.

Začiatok problému nájdeme v roku 2015. Stredobodom je David Challenor, otec Aimeeho, ktorý bol v roku 2016 zatknutý a obvinený z pedofílie. Uniesol 10-ročné dievčatko, ktoré znásilňoval a mučil, napríklad pomocou elektrických šokov.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.