Začítajte sa do príbehu zo slovenského prostredia, kde sa reálny svet mieša so sci-fi prvkami. Dej sa začína v malom meste, v ktorom sa každý rok musí niekto obetovať, inak hrozí celému svetu zánik. O hrdinoch, ktorí obetujú svoj život, nik okrem obyvateľov mesta netuší. Všetko sa mení, keď sa o miestnu záhadu začnú zaujímať štyria chlapci. Ich bezstarostné detstvo sa zrazu mení a ich spoločné cesty sa rozchádzajú. Jeden z nich sa rozhodne stať hrdinom a vstúpi do sveta, kde číha smrť na každom kroku.

IV. časť

Denisa stála doma pred zrkadlom a obzerala sa. Mala na sebe rifle a tričko s nápisom Foreste, utíkej. Zasmiať sa jej nedovolilo obrovské vypätie, s ktorým zápasila. Cítila sa tak zvláštne, ani sama sebe nedokázala opísať ten pocit. S rodičmi sa rozlúčila pred malou chvíľou. Oči mala ešte stále uslzené a plné červene. Počula ich tlmené vzlyky z kuchyne a vedela, že ďalšie kolo lúčenia by už nezvládla. V ušiach stále počula slová matky, na ktoré jej nedokázala odpovedať. 

„Kam to ideš, dievčatko moje? Prečo práve ty? Prečo neutečieš?“ posledná otázka mamy ju nesmierne vykoľajila. 

Jej rodičia predsa verili, že ak sa nik neobetuje, tak svet ako taký zanikne. Nemohla pochopiť, že kvôli nej len tak zahodili svoju priam pobožnú vieru v trestajúci vlak. 

Pri dverách zaznel zvonček a na tele jej nabehli zimomriavky. Vedela, kto si po ňu prišiel. Zhlboka sa nadýchla a zapla si čiernu mikinu, aby zakryla svoj burcujúci nápis na hrudi.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.