Úvodný zápas Slovenska proti Cypru v kvalifikácii o futbalové majstrovstvá sa skončil remízou. Hostia si nedokázali vypracovať kombinácie a z pár šancí neprekonali domácich ani raz. Kapitán Kucka po zápase uviedol, že sa viac nedalo spraviť. Slovenskí futbalisti získali jeden bod.

Do zápasu kvalifikácie o futbalové majstrovstvá vstúpili aktívnejšie hráči Cypru. Obrana domácich bola pre sokolov takmer nepriechodná, Cyperčania vysoko napádali. Prvú výraznejšiu šancu hostí si vypracoval Ondrej Duda, keď prihrávkou našiel Alberta Rusnáka. Ten zahodil možnosť skórovať strelou do brankára. Boženíkovu dorážku zrazil obranca, následný Kuckov pokus preletel vysoko nad bránu. V ofenzíve sa potrápili aj Cyperčania, ich pokusy o prienik k Martinovi Dúbravkovi neboli presné. Situáciu im komplikovala obrana hostí.

V závere sa slovenskí futbalisti dostali opäť do šance, Rusnák centroval z ľavého krídla, zakončenie Matúša Bera nebolo presné a bránu minulo. Prvý polčas priniesol statický, oku nelahodiaci futbal. Tímy predviedli poctivú defenzívnu prácu na oboch koncoch ihriska. Slovenskí futbalisti ostali v kŕči narýchlo nezohranej zostavy, hoci mali dlhšie loptu na kopačkách, ich prechody na polovicu domácich boli pomalé a prihrávky laxné. Cyperčania nepúšťali hostí do šancí a nedarovali súperovi ani kúsok priestoru na zrýchlenie hry. Po prvom polčase smeroval zápas k remíze.

Trápenie pokračovalo

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.