Koaličná kríza sa vyostruje a demisií ministrov pribúda. Tá kľúčová od premiéra zatiaľ chýba. Situáciu nerieši ani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá podľa odborníka zabudla na nadstraníckosť. Na nového premiéra ašpiruje minister financií Eduard Heger.

Už najmenej dva týždne Slovensko paralyzuje vládna kríza. Osobné nezhody medzi expremiérom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) viedli k demisii viacerých členov vládneho kabinetu.

Ako prvý odišiel minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). O pár dní neskôr jeho krok nasledoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Skutočný zlom však nastal až tento týždeň.

V pondelok ohlásil demisiu Richard Sulík a deň nato ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). V stredu sa pridali minister zahraničných vecí Ivan Korčok (SaS) a minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Kým za stranu SaS odstúpilo kompletné ministerské trio, z dvojice ministeriek strany Za ľudí odišla len jedna a Veronika Remišová zatiaľ vo funkcii zostala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.