Odstupovanie ministrov za SaS a Za ľudí núti premiéra vzdať sa funkcie ešte pred ukončením rokovaní. Prezidentka by tak mohla prevziať kontrolu a postaviť vlastný úradnícky kabinet. Tohto scenára sa však obáva konzervatívna časť koalície aj tarabovci.

Tlak koalície liberálnych médií, prezidentky a dvoch najmenších koaličných strán o vlastnú podobu vlády vrcholí. Presne takto znie obava v časti koaličnej väčšiny.

Vyjadrenia dvoch ministrov za OĽaNO nasvedčujú, že strana zatiaľ neustupuje od požiadaviek stanovených premiérom, hoci je nepravdepodobné, že v tomto stave by ich prijala najmä strana SaS. Tá by sa musela vzdať jedného ministerstva a ich predseda by sa nemohol do vlády vrátiť na žiadnom poste.

Najsilnejšie vyjadrenia včera uviedol minister obrany a jeden z najbližších premiérových ľudí Jaroslav Naď v televízii Markíza. „Zosumarizovali sme podmienky, ktoré nám dali, a oni sú teraz prekvapení, že sme ich naplnili,“ povedal v relácii Na telo. „V zákulisí už Sulík hovorí, že sa do vlády vráti.“

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.