AKTUALIZOVANÉ Koaličná kríza pokračuje v stredu demisiami ministrov za SaS Ivana Korčoka a Branislava Gröhlinga. Podľa prezidentky vládu opúšťajú najlepší ministri. Veronika Remišová uviedla, že za naťahovanie riešenia sa hanbí a vraj predstavuje pre Slovensko hazard. Najväčšia pozornosť sa sústredí na premiéra Igora Matoviča, ktorého v utorok k odchodu z funkcie vyzvala aj prezidentka.

Prezidentka - 15:00: Prezidentku Zuzanu Čaputovú neteší aktuálna situácia, z vlády podľa nej postupne odchádzajú najlepší ministri. V reakcii na demisiu ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka (nominant SaS) to uviedla v stredu na tlačovej konferencii v Žiline. Zdôraznila, že je najvyšší čas pohnúť sa dopredu a vyriešiť vládnu krízu.

Hlava štátu informovala, že demisiu oboch ministrov prijme vo štvrtok (25. 3.) o 11.00 h. „Je to v súlade s tým, čo už predtým mediálne avizovali. Blížime sa k tomu, že takmer polovica ministrov už nebude súčasťou vlády SR. Ultimát padlo veľa a situácia je pomerne jasná. Medializované informácie nasvedčujú tomu, že čoskoro, dúfam, dôjde k vyriešeniu tejto situácie,“ povedala Čaputová.

OĽaNO - 13:49: Hnutie OĽANO neukončuje rozhovory o rekonštrukcii vlády na pôdoryse štvorkoalície. Vyzýva však predstaviteľov SaS, aby nerozbíjali vládu SR a nekládli stále nové verejné ultimatívne požiadavky.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.