Senát Najvyššieho súdu odmietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Ten v polovici marca nezobral finančníka Martina Kvietika do väzby v súvislosti s jeho novým obvinením. Finančník tak bude stíhaný na slobode.

Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, bol prepustený na slobodu už začiatkom marca. Podobne ako Moniku Jankovskú ho okamžite po prepustení z väzby zadržali pre obvinenie z korupcie v inom prípade.

Kým prokurátor navrhol novú väzbu, Kvietik s advokátmi sa bránil, že ide o ten istý korupčný prípad, za ktorý bol prepustený na slobodu.

"Senát 2T NS SR na dnešnom verejnom zasadnutí zamietol sťažnosť prokurátora podanú proti uzneseniu ŠTS, ktorým obvinený Martin K. nebol vzatý do väzby a bol prepustený zo zadržania na slobodu. Senát nezistil nové skutočnosti odôvodňujúce existenciu kolúznej a preventívnej väzby u obvineného vo vzťahu ku skutku, ktorý je uvedený v uznesení o vznesení obvinenia z 25. februára 2021," objasnila hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.