Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v utorok demisiu vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Rezort bude dočasne viesť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Ten po demisii Milana Krajniaka dočasne šéfuje aj ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Sulík po demisii vyhlásil, že sa ministerského postu vzdal preto, aby otvoril cestu na odchod premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády. "Toto bola totiž jeho podmienka. Túto podmienku dnešným dňom plním. Vyvodzujem teda aj ja politickú zodpovednosť za stav, v akom sa vláda nachádza," skonštatoval šéf koaličnej SaS.

Dúfa, že sa situácia vo vláde čoskoro stabilizuje, kríza sa skončí a vládu povedie nový premiér. Slovensko podľa Sulíka potrebuje vládu "pokojnej ruky", rozvážne vedenie, konštruktívny vecný prístup, pokojné hľadanie riešení a aj ich realizáciu. "Mám nádej, že týmto krokom sa k tomuto cieľu výrazne priblížime," poznamenal.

Deklaruje, že v rezorte hospodárstva bude zachovaná kontinuita a na ministerstve necháva svoj tím. "Rutinné záležitosti sú zabezpečené," vyhlásil Sulík, ktorý Doležalovi (Sme rodina) poprial šťastnú ruku pri jeho "trojpozícii".

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.