Americká vláda plánuje zverejniť správu o pozorovaniach neidentifikovaných lietajúcich objektoch. Bývalý šéf rozviedky John Ratcliffe hovorí, že v armáde USA vždy hľadajú racionálne vysvetlenia pozorovaných javov, ale pri niektorých zvláštnych prípadoch sa to jednoducho nedarí.

Bývalý riaditeľ americkej Národnej rozviedky John Ratcliffe vyhlásil, že sa tamojšia vláda chystá odtajniť ďalšie dokumenty, ktoré sa týkajú neidentifikovaných lietajúcich objektov známych ako UFO.

Ratcliffe o záhadných objektoch hovoril v relácii televízie Fox News. Americká vláda už v minulosti odtajnila niektoré záznamy týkajúce sa zahliadnutí nešpecifikovaných objektov.

„Niektoré prípady, ktoré sme videli, nemajú dobré vysvetlenie, a keď budú tieto informácie odtajnené, budem o nich môcť povedať niečo viac,“ vysvetlil v relácii bývalý riaditeľ rozviedky. Ratcliffe upresnil, že vojenskí predstavitelia vždy hľadajú racionálne vysvetlenia pozorovaných javov, ale pri niektorých zvláštnych prípadoch sa to jednoducho nedarí.

https://twitter.com/danielchaitin7/status/1373054999954087936

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.