Opäť sa potvrdilo, že predseda OĽaNO ako vládny líder nestojí za veľa, ale zato vyniká ako politický exorcista a lovec súperov. Sulík už pri ňom nemá kde dýchať.

Igor Matovič sa v niečom na svojich premiérskych predchodcov podobá a v niečom líši. Rád sa uprostred krízy odmlčí – no nie preto, že by šiel za medveďmi. Týždeň ho nebolo počuť, dokonca sa odmlčal aj na Facebooku, na závisláka pozoruhodný výkon. Predpokladajme, že tento čas využil na rokovania a včera vedel, čo robí, pretože včerajšia tlačovka bol pokus o dve veci: poníženie Sulíka a poníženie kritikov Veroniky Remišovej v jej strane (Kolíková von z vlády, Šeliga dole v parlamente).

Dá sa tak zachovať vláda? To je otázka na Veroniku Remišovú a pár ľudí okolo nej.

Vráťme sa však k Matovičovi. Vzhľadom na jeho minulosť aj politický charakter bolo pravdepodobné, že nevyčkáva len tak pre nič za nič, ale kdesi v zákulisí spriada rafinovaný protiúder. Už pri koaličných vyjednávaniach o generálnom prokurátorovi sme videli, že verejný útlm a naťahovanie času nesvedčí o jeho bezradnosti, ako to pôsobilo navonok, ale ide skôr o súčasť taktiky.  Vyznáva pomalé dlhé varenie súpera, času je dosť. Na vypočutie všetkých poslancov na klube, aj oponentov vo vláde.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.