Informácie o údajných dohodách medzi stranou SaS a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou, že by sa stala volebnou líderkou liberálov v predčasných voľbách, sú klamstvom. Rovnako sú nepravdivé správy o vytváraní budúcich spojenectiev SaS so stranou PS a tichou podporou Hlasu-SD. Liberáli to napísali v tlačovej správe, reagujúcej na článok, ktorý vyšiel na portáli denníka Pravda v sobotu večer.

"Dôrazne sa voči týmto klamstvám ohradzujeme, čitatelia sú nimi zavádzaní. Aj z toho dôvodu budeme žiadať o opravu podľa tlačového zákona," tlmočil stanovisko SaS hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zdôraznil, že je absurdné naznačovať "pretláčanie ministerky Kolíkovej" (Za ľudí), ak sa SaS viackrát vyjadrila, že post predsedu vlády patrí OĽaNO. "My veríme, že hnutie dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Taktiež sme uviedli, že sme proti predčasným voľbám a opakovane sme zdôrazňovali, že za ne nezahlasujeme, " uviedol Šprlák.

Ostro odmietol i špekulácie o diskusiách, ktoré by mali mať za cieľ dohodnúť koalíciu po predčasných voľbách. "Žiadny z predstaviteľov SaS nerokoval a nerokuje s nikým z Hlasu či PS," oznámil Šprlák.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.