V stredu štartuje futbalová kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta v roku 2022 v Katare. Slováci odohrajú úvodný zápas na Cypre, následne doma privítajú Maltu a Rusko. Do nominácie zásadným spôsobom vstúpili zranenia i protipandemické opatrenia, ktoré môžu zabrániť štartu viacerých opôr. O problémoch so zostavou, ako aj o ambíciách Slovenska hovorí reprezentačný tréner Štefan Tarkovič.

Začiatkom marca prichádzali pre reprezentáciu dobré správy. Hamšík si našiel klub v Európe, hrávať začali Dúbravka, Bénes, strelecky sa presadzovali Duda, Kucka či Škriniar. Následne však prišli komplikácie so zranením Hamšíka a uvoľňovaním legionárov najmä z Nemecka i karanténa v Inter Miláno. Aké pocity prevládajú u reprezentačného trénera pred štartom kvalifikácie?

Každý tréner by chcel, aby všetci hráči, ktorí do reprezentácie patria, pravidelne v kluboch hrávali a boli zdraví, a tak prišli na reprezentačný zraz dobre nastavení a pripravení. Realita je však veľakrát iná. Táto kvalifikácia je jedinečná práve v tom, že sa odohrá za deväť mesiacov, od marca do novembra. V dvoch asociačných termínoch odohráme šesť zápasov, čo je viac ako polovica zápasov v celom programe kvalifikácie. Neúčasť a zranenie ktoréhokoľvek hráča základného kádra je pre nás, ale aj pre ostatné malé asociácie, citeľná. Zranenia k futbalu patria, s tým sa musíme dokázať vyrovnať. Neúčasť hráčov v domácich zápasoch proti Malte a Rusku v dôsledku zmenenej legislatívy FIFA o uvoľňovaní hráčov z klubov už menej.

Pre karanténu v Inter Miláno je ohrozený štart Milana Škriniara (vpravo), rozhodnúť sa má v pondelok. V zápasoch hraných na Slovensku sa Tarkovič bude musieť zrejme zriecť aj legionárov z Nemecka – Dudu, Pekaríka a Bénesa. Foto: Instagram/sfzofficial

Aké sú vaše osobné ambície v úvodných troch zápasoch? Čo bude podmienkou spokojnosti? Stanovili ste si minimálny bodový zisk, po ktorom by ste úvodný blok považovali za úspešný?

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.