Pred nami je víkend a s ním aj televízne tipy. Tešiť sa môžete na poslednú časť seriálu o Rogerovi Ailesovi alebo na nové minisérie.

PIATOK

Kultový film z roku 1974 Čínska štvrť je o detektívovi, ktorého si zahral Jack Nicholson. Detektíva si najme žena, ktorá chce, aby vypátral dôkazy o nevere jej manžela. Počas vyšetrovania sa zapletie do podvodov a krívd, ktoré odhalia politické i osobné škandály. Film získal Oscara za scenár, ktorý napísal Robert Towne. V tom istom roku na odovzdávaní Zlatých glóbusov získal štyri ceny. Jednu cenu dostal Jack Nicholson za najlepšieho herca v dráme. Film pôjde na Jednotke o 22:55.

Na ČT2 v piatok začne nová miniséria. Pripravené sú prvé dve časti. Hlavnou hrdinkou je zdravotná sestra Anna, ktorej pred pätnástimi rokmi zabili syna. Páchateľ bol pre jeho nízky vek odsúdený na krátky čas vo väzení. Po prepustení získa novú identitu, ktorá bola pred verejnosťou utajená a po nejakom čase ktosi napadne 28-ročného šoféra autobusu. Na internete sa objaví správa, že práve napadnutý šofér je vrahom chlapca. Prvá časť minisérie Obeť začne 21:55 a ďalšia časť bude nasledovať po nej.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.