20. marca 2021

Bol som učeníkom okultného majstra. A skončil som na psychiatrii

Bol som učeníkom okultného majstra. A skončil som na psychiatriiŠtefan Esztergályos. Foto: Matúš Zajac

Videl som, ako dokáže okultizmus liečiť a uzdravovať, akú má moc a kam to celé vedie. Rozhovor so Štefanom Esztergályosom.

O životnej ceste Štefana Esztergályosa, na ktorej sa zaplietol do ezoteriky a okultizmu takým spôsobom, že ho to takmer pripravilo o život, sme už v Štandarde písali. V tomto rozhovore Štefan približuje, ako k tomu došlo, hovorí o čase, ktorý strávil na dne svojho života, a tiež o Božej záchrane a dare nového života.

Ako ste sa dostali k ezoterike a okultizmu?

Každý človek túži byť v niečom výnimočný. V deviatich rokoch som stratil otca a mama zostala sama s tromi školopovinnými deťmi, čo nebolo jednoduché pre ňu ani pre nás. Odvtedy som vo svojom živote prežíval veľkú frustráciu a zároveň hnev voči Bohu, že otec musel takto zomrieť. To spôsobilo, že som mal neskôr problém s autoritami a pomerne ťažko som sa pretĺkal životom. Veľa z nich ma nejakým spôsobom skúšalo zlomiť a potom boli aj také autority, ktoré ma mali rady, videli vo mne určitú výnimočnosť a vedeli ma v nej povzbudiť. S nimi som vedel spolupracovať. Jednoducho som hľadal svoju jedinečnosť. To bol kľúčový faktor v tom, že som sa neskôr v živote niečím takým zapodieval.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.