Europoslanec Peter Pollák sa na sociálnej sieti obul do ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. V medzitým zmazanom statuse ju obvinil zo služby vládam, ktoré sa radili s nájomnými vrahmi či zo zálusku na premiérsku stoličku. Kuriózne je, že za minulej garnitúry Pollák pôsobil ako splnomocnenec pre rómske komunity.

Europoslanec Peter Pollák, ktorý sa do Bruselu a Štrasburgu prekrúžkoval na krídlach OĽaNO, obzvlášť tvrdo zaútočil na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí). Dôvodom je jej čerstvé ultimátum, v zmysle ktorého naďalej nechce byť súčasťou vlády, ktorú povedie Igor Matovič.

„Ministerka spravodlivosti pôsobila ako štátna tajomníčka za vlád Fica a Pellegriniho. Bez náznaku nespokojnosti slúžila vládam, ktoré koordinovali svoju činnosť s mafiánmi, oligarchami a dokonca aj nájomnými vrahmi,“ napísal nahnevaný politik.

Pollák označil predsedu vlády za človeka, ktorý rok zachraňuje ľudské životy, nekradne, nespolupracuje s mafiou a ktorý rozviazal ruky polícii a myslí si, že je absurdné, keď ministerka spravodlivosti nemá ani „kúštik spravodlivosti sama v sebe,“ nakoľko vraj podobné nároky nekládla na posledných dvoch expremiérov.

Čaputová jej nahovorila, že bude premiérkou

„Je absurdné, že s Ficom a Pellegrinim roky spolupracovala bez toho, aby ich kritizovala. Je absurdné, keď hovorí, že so súčasným premiérom Matovičom vládnuť nebude, pričom ju podržal vtedy, keď mala odísť zo svojho kresla za kauzu samovraždy Lučanského,“ pokračuje.

Pollák, ktorého syn Peter Pollák mladší ohrieva lavice Národnej rady rovnako za stranu OĽaNO, zašiel v kritických vyjadreniach ešte ďalej. Nazdáva sa, že Kolíkovej postoj pramení zo zištných dôvodov, keďže jej vraj prezidentka Zuzana Čaputová nahovorila, že by mohla byť premiérkou.

Zmazaný status europoslanca Polláka. Foto: Facebook

Pollákovi sa za éry Smeru darilo tiež

Europoslancov status však na Facebooku dlhší čas nepobudol a neskôr ho zmazal.

Paradoxné na politikových výhradách je najmä to, že jemu samému sa počas vlády Smeru dobre darilo a nachádzal sa v mocensky podobnej pozícii ako Kolíková. Druhá Ficova vláda ho totiž v roku 2012 vymenovala do funkcie splnomocnenca pre rómske komunity.

V Kolíkovej sa to zlomilo

Pripomeňme, že svoju ambíciu odísť z vlády, ak ostane pod taktovkou súčasného premiéra, oznámila šéfka rezortu spravodlivosti v pondelok.

Neskôr svoje pohnútky rozviedla. „Človek má nejakú mieru tolerancie, ale v jednom momente sa to začalo lámať,“ povedala Kolíková pre Sme, pričom narážala na Matovičove vystúpenie počas brífingu, na ktorom padol oznam o demisii vtedajšieho ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

„Pre mňa bola otázka, že či má vôbec zmysel sa baviť o nejakých pravidlách. Nie som človek, ktorý robí veci s horúcou hlavou, chcela som vedieť, či aj ostatní tú tlačovku vnímajú ako moment, ktorý mení všetko, čo sa dohodlo,“ doplnila politička.

Sulíka navrhoval odvolať už v januári

Europoslanec Pollák bol pripravený bezvýhradne brániť Igora Matoviča aj v nedávnej minulosti. Začiatkom roka sa napríklad nechal počuť, že je načase odvolať ministra hospodárstva a lídra SaS Richarda Sulíka, s ktorým je Matovič v niekoľkomesačnom konflikte.

„Len človek, ktorému nezáleží na živote ľudí a má pred očami iba čísla, dokáže sabotovať a zľahčovať opatrenia vlastnej vlády. Sulík tak konal od začiatku, už počas prvej vlny. V čase, keď unavení lekári bojovali o životy pacientov v nemocniciach, on zbieral percentá ľúbivými vyhláseniami, napríklad o tom, že treba otvárať reštaurácie,“ napísal.

Vrcholom „drzosti“ bolo podľa Polláka aj „sabotovanie“ nákupu antigénových testov. O Sulíkovi ďalej skonštatoval, že je osobou bez emócií a citu a skritizoval ho aj za pracovnú cestu spojenú s dovolenkou v Dubaji. Rovnako sa nechal počuť, že je človekom, ktorý „v žiare reflektorov a percent obetoval zdravie a životy mnohých Slovákov“.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.