Vlhová si podľa očakávaní navýšila bodový náskok vo švédskych slalomoch, a to aj napriek nevydareným sobotňajším pretekom. Hoci neobsadila pódium, v druhom kole predviedla neprekonateľný výkon. Potvrdila tak, že je pripravená na náročné finále Svetového pohára. Zisk trofejí má stále vo svojich rukách.

Niet pochýb, že preteky na domácom svahu sa pozitívne podpísali na Petre Vlhovej. Po druhom mieste a dôležitom víťazstve v Jasnej, ktorým zlomila začarované výkony v obrovskom slalome, pookriala fyzicky i psychicky. Vo švédskom Aare sa piatkovým víťazstvom v slalome vrátila na líderskú pozíciu Svetového pohára.

Po obrovskej chybe v sobotňajších pretekoch ostala, tak ako v reklame, gravitačne znevýhodnená lyžami, a hrozilo, že ich nedokončí. Napokon udržala rovnováhu a pokračovala v trati, ale po strate rýchlosti a tempa finišovala s takmer trojsekundovým mankom. Tesne sa kvalifikovala do druhého kola.

Mnohí označovali akrobatický kúsok za zázrak, no bola to skôr pohotová reakcia a prejav veľkého odhodlania. To Vlhová preukázala aj v druhom kole, v ktorom dosiahla najlepší čas a vyšvihla sa z 27. miesta na ôsmu pozíciu. Hoci nebrala vo Švédsku očakávaný 200-bodový zápis, predviedla bojovný výkon, ktorým si udržala vedúce pozície na zisk malého a veľkého glóbusu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.