Vládna koalícia ukazuje, že nedokáže zodpovedne spravovať veci verejné. Hľadá sa autorita, ktorá dokáže previesť Slovensko aspoň tými najhoršími časmi. Azda to bude prezidentka, čo dokáže vládnych politikov primať konať. Napokon, túto cestu si vybrala sama.  

Vláda prišla už o dvoch členov. Najnovšie odstúpil minister práce Milan Krajniak. Niekoľko dní pred ním urobil podobný krok minister zdravotníctva Marek Krajčí. Určite nie vo veľmi vhodnom čase, lebo na Slovensku, zdá sa, vrcholí druhá vlna pandémie. Ukazuje sa, že jediným účinným nástrojom bude masívne očkovanie obyvateľov. Zvládnutie tejto akcie sa očakáva práve od ministra zdravotníctva, ktorého Slovensko teraz nemá.

Nie je to nová vec, niečo podobné sa stalo vlani pri nástupe prvej vlny pandémie. Vládu zastihla bez ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, ktorá odstúpila a jej funkciu dočasne zastrešoval predseda vlády Peter Pellegrini. Bolo to cítiť, nestíhal, a podobnej komplikácie možno vážnejších rozmerov sa môžeme dočkať v súčasnosti, keď v rezorte zaskakuje minister financií Eduard Heger. 

Kalavská ako oficiálny dôvod odchodu uviedla, že jej neprešli navrhované reformy v zdravotníctve. Mimochodom, na tie počas ministrovania Krajčího zatiaľ nedošlo a nevyhnutnosť ich prijatia bude pre jeho nástupcu ešte ťaživejšia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.