Vicepremiérka a ministerka pre investície Veronika Remišová prelomila mlčanie a pár hodín po výzve Richarda Sulíka na výmenu premiéra predstúpila pred novinárov aj ona. Opäť zaznela výzva na odchod Igora Matoviča z funkcie.

„Mnohí majú existenčné problémy a namiesto riešení vidia v médiách správy o konfliktoch vo vládnej koalícii, ale sú to konflikty, ktorých Za ľudí nie je súčasťou,“ povedala Remišová na úvod tlačovky.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie uviedla, že jej strana len sledovala spory Igora Matoviča a Richarda Sulíka, ale nebola ich súčasťou. Odchod premiéra z funkcie by mal podľa Remišovej nastať čo najskôr a nie až koncom mesiaca ako na to vyzvala SaS.

„Takto to nemôže pokračovať. Považujem za nezodpovedné predlžovať túto krízu o 2 týždne,“ uviedla na margo toho, že Sulík dal Matovičovi čas rozhodnúť sa, či odíde z premiérskeho kresla do 24. marca. Už včera bolo vraj neskoro na to, aby sa koaličná kríza vyriešila. Premiér by mal podľa nej odísť čo najskôr. Matoviča aj ostatných koaličných partnerov už Remišová o tejto výzve informovala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.