Tento víkend prinášame ukážku z knihy tvorcov podcastu Zabudnuté cesty, kazateľov v žilinskom zbore Cirkvi bratskej, Jána Máhrika a Josého Calvo Aguilara. Kniha má názov (Ne)obyčajný influencer.

Ide o veľa

Kniha, ktorú držíš v ruke, je dôležitá. Má totiž potenciál zmeniť to, akým spôsobom prežiješ svoj život. A nielen to. Má potenciál ovplyvniť kvalitu a smerovanie životov ľudí v tvojom okolí. Cez teba.

Na jar 2020 nás s Josém dve super baby, Dominika a Zuzka, pozvali spraviť rozhovor na Exit club – jeden z bratislavských eventov pre mládež. Hoci v tom čase bolo Slovensko pre pandémiu pozatvárané doma v obývačkách, nebol to problém: využili sme videokonferenciu.

Akú tému nám zadali? Influencing. Už niekoľko týždňov na kluboch preberali tému vplyvu, a vraj keď robíme podcasty, sme na to ako stvorení. A ešte sme k tomu kazatelia. Výzva to bola dobrá, dali sme sa na to. 

Dominika nám hneď v úvode Exitu položila šibalskú otázku: „Cítite sa ako influenceri?“ Čo na to povedať? Ako odpovedať pravdivo, a pritom nepôsobiť namyslene? No jednoducho. Stačí povedať, že sa ako influenceri naozaj necítite. Na tom sme sa s Josém vnútorne zhodli aj bez veľkej porady. Veď naše instagramové profily nesledujú veľké množstvá ľudí, nemáme lukratívne zmluvy s rôznymi značkami a ani Sajfa nás ešte nepozval na rozhovor.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.