AKTUALIZOVANÉ Konflikt medzi premiérom a ministrom hospodárstva stále trvá, ich obojstranný odchod Remišová považuje za nutnú podmienku prežitia vlády. Nutnosť dohody medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom predpokladá aj Milan Krajniak.

Vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová vidí len dve možnosti pre riešenie krízy vo vládnej koalícii. Prvou sú predčasné voľby, ktoré by však podľa nej viedli k dlhotrvajúcemu chaosu. Druhá možnosť je, že by premiér Igor Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík mali odísť z vlády. Remišová to uviedla v diskusnej relácii TA3 V politike. Dodala, že konflikt medzi Sulíkom a Matovičom naďalej trvá.

V koalícii podľa nej rokovali desiatky hodín a momentálne dospeli rokovania do takého stavu, že vidí dve možnosti riešenia. "Snažila som sa, čo bolo v ľudských silách, aby som túto koalíciu zachránila," vyhlásila. "Prvé riešenie, a je to veľmi zlé a najhoršie riešenie, sú predčasné voľby, ktoré by viedli k dlhotrvajúcemu chaosu," skonštatovala s tým, že by to bola obrovská zrada pre občanov, ktorí tejto koalícii preukázali dôveru. Druhé riešenie je podľa nej odchod Sulíka, ale aj Matoviča. "Viem, že je to ľudsky nepríjemné, ale v tomto momente to vidím aj vzhľadom na rokovania ako jediné riešenie," doplnila Remišová.

Vládna kríza sa podľa nej nemôže naťahovať. "Čo sa týka dvoch mojich kolegov, spravili veľké chyby, ale teraz idú urobiť najväčšiu chybu svojho života, a to je rozbiť túto vládu. Bola by to najväčšia chyba, pretože ja si neviem predstaviť, ako by sa dôvera voličov dala obnoviť, ak by strana, ktorá bola dvakrát vo vláde, dvakrát vládu rozbila," vyhlásila s tým, že východiskom je, aby Sulík a Matovič prekonali egá a obnovila sa dôvera voči tejto vláde.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.