Nedeľa na Jednotke bude venovaná športu. Slovenský panteón bude o Petrovi Saganovi a po dokudráme je pripravená francúzska komédia Veľké preteky.

V nedeľu pôjde posledná časť dokudrámy Slovenský panteón. Všetky časti sa venovali ľuďom, ktorí nejakým spôsobom formovali Slovensko. Posledná bude o najmladšom z nich, Petrovi Saganovi. Tento veselý športový talent sa z daného zoznamu vymyká, uvidíme, ako si s tým poradia tvorcovia a či na bicykel popritom nevysadne aj Štefan Chrappa, ktorý životné osudy moderuje. Posledná časť série začne o 20:30 na Jednotke.

Po dokudráme Jednotka ostane na cyklistických pretekoch aj v ďalšom filme. Film Veľké preteky je o veľkom nadšencovi Tour de France. Väčšinu svojho voľného času trávi Francoise na bicykli, jeho rodina nemá pre to veľké pochopenie. Deň pred dovolenkou jeho manželka zistí, že sa prihlásil na prácu na Tour de France. Francoise sa však nevzdáva a chce si splniť svoj detský sen a prejsť celú trasu Tour de France. Film začne o 21:20 na Jednotke.

Na záver ešte jedna dráma. Katyň je známy film poľského režiséra Andrzeja Wajdu, ktorý zaň získal nomináciu na Oscara za najlepší zahraničný film za rok 2008. Venuje sa tragickej téme z roku 1940. Ako všetci vieme, poľskí vojaci boli v Katyňskom lese zavraždení príslušníkmi NKVD, sovieti po odhalení hrobov zvaľovali vinu na Nemcov. Bola to veľká téma pre propagandu, zúčastnili sa jej aj Slováci. Vo filme sa ale dej orientuje najmä na samotný masaker a osudy žien, ktoré prišli o svojich manželov, otcov a bratov. Film Katyň začne 21:15 na Dvojke. 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.