Predstavitelia slovenskej akademickej obce zastupujúci pedagógov etickej a náboženskej výchovy reagujú na podľa nich neprehľadné dianie na ministerstve školstva. Upozorňujú pritom na to, že študenti počas pandémie strácajú chuť spolupracovať. Rezort v reakcii tvrdí, že si uvedomuje zložitosť doby a nutnosť konať.

Signatári Vyhlásenia akademických predstaviteľov učiteľstva etickej výchovy a náboženskej výchovy volajú po nových pedagogických prístupoch. Tie by mali podľa nich smerovať k posilneniu „výchovno-vzdelávacej oblasti človek a hodnoty“ v slovenskom vzdelávacom systéme.

Výzva akademikov pod heslom „Spoločne za dobrý život našich detí“ je podľa podpísaných reakciou na neprehľadné dianie na ministerstve školstva a v jemu podriadených organizáciách. Súčasne ide o upozornenie na situáciu študentov, ktorí v čase pandémie ochorenia COVID-19 strácajú podľa pedagógov chuť spolupracovať a rozvíjať sa, najmä v morálnej a sociálnej oblasti.

Vyhlásenie je koncipované ako akademická iniciatíva. Vzniklo spontánne pri diskusii zástupcov etickej a náboženskej výchovy na pôde Trnavskej univerzity (TU). Personálne je do iniciatívy zapojená Pedagogická aj Teologická fakulta TU.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.