Politický komentátor a kontroverzná postava Milo Yiannopoulos v nedávnom rozhovore uviedol, že už nie je homosexuálom. Podľa svojich slov zavesil homosexualitu na klinec a chce sa v dohľadnej dobe venovať takzvanej konverznej terapii.

Milo Yiannopoulos je 36-ročný Brit, známy provokatér a kontroverzná osobnosť internetu. Jeho vyhlásenia a diela si často brali na mušku feminizmus, politickú korektnosť či takzvaných bojovníkov za sociálnu spravodlivosť. Označoval sa za pravičiara, katolíka a otvoreného geja so židovským pôvodom. V roku 2017 uzavrel manželstvo s černochom. Obhajoval konzervatívcov, Brexit aj Donalda Trumpa.

Svoj imidž pritom vždy staval na efekte šoku. Uťahoval si z oponentov, rečnil oblečený ako žena, kúpal sa v prasacej krvi. Raz navrhol, že usporiada pochod hrdosti gejov vo švédskej moslimskej štvrti. Ako editor vplyvného pravicového portálu Breitbart získal pre svoje často poburujúce vyhlásenia medzinárodnú pozornosť a pozvania do diskusií v mienkotvorných médiách. Tie ho označovali za ideológa nacionalistického hnutia alt-right, čo však Milo vždy odmietal. Jednoducho, od predstavy klasického konzervatívneho komentátora mal na míle ďaleko.

Dôležitým prvkom jeho identity bolo, že sa prezentoval ako extravagantný homosexuál. Teraz tvrdí, že sa to zmenilo.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.