Aj keď je koaličná kríza pomerne vážnym problémom a mätie aj novinárov, stále nejde o kategóriu, ktorá by sa nedala obrátiť na humor. Svoje o tom vie aj spravodajca Českej televízie v Bratislave Petr Obrovský, ktorý k chaotickému prístupu našich politikov pridal hneď dva vtipy.

Zhruba dvojtýždňová koaličná kríza, ktorú na Slovensku odštartoval nákup ruskej proticovidovej vakcíny Sputnik V, sa zdala byť vo štvrtok zažehnaná. Daňou za to ale bola hlava ministra zdravotníctva a koaliční lídri sa zároveň zaviazali k podpisu memoranda dobrého vládnutia, ktoré ich má v budúcnosti brzdiť.

Hoci Marek Krajčí (OĽaNO) v piatok ráno avizoval demisiu a podal ju do rúk prezidentky v rovnaký deň po obede, predseda SaS Richard Sulík vyhlásil, že premiér Igor Matovič štvrtkovou tlačovou besedou prakticky zrušil dohodu, ktorú v koalícii tvorili. Podľa ministra hospodárstva sú v koalícii znovu na bode nula.

Pripomeňme, že na predmetnej tlačovej besede Matovič posvätil odchod svojho ministra, avšak podľa jeho predstáv si mal zbaliť kufre až po tom, ako sa u nás rozbehne očkovanie Sputnikom. Šéf OĽaNO rezignáciu zároveň označil za „najabsurdnejšiu v dejinách“ a šéfa rezortu tituloval za „rituálnu obeť“.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.