Pred nami je víkend a s ním aj náš výber televíznych tipov, ktoré stoja za pozretie, napríklad klasika pre pamätníkov, obľúbené seriály, ale aj poľský film Katyň.

PIATOK

Jedenásťročné dievča Mia sa spolu s rodinou presťahuje na farmu v južnej Afrike. Mia si na novom mieste nevie veľmi zvyknúť, ale všetko sa zmení, keď dostane vzácneho bieleho leva. Tak vzniká nové priateľstvo medzi mačkovitou šelmou a Miou. Z roztomilého mláďatka sa časom stáva veľký lev, ktorý už nemusí byť úplne bezpečný pre všetkých. Otcovi sa na farme nedarí, a preto sa rozhodne obetovať bieleho leva ako trofej. Mii sa to nepáči a chce leva dostať na bezpečné miesto. Dobrodružný film Mia a biely lev sa začne na TV JOJ o 20:35.

V piatok vás čakajú aj posledné dve časti tretej série seriálu Fargo. Zúfalý Emmit sa chce priznať k vražde svojho brata. Prípad sa však skomplikuje, keď dochádza k ďalším dvom vraždám. Nikki naďalej hrá svoju hru a chce pomstiť smrť jej priateľa Raya. Policajtka Gloria prichádza na stopu ich daňového podvodu. Posledné dve časti si budete môcť pozrieť na ČT2, prvá z nich začína o 22:05, druhá nasleduje po nej.

Francúzska komédia Prehnití, ktorú sme predstavili minulý týždeň, sa tento týždeň dočká na Jednotke svojho druhého pokračovania. Ani v komédii Prehnití proti prehnitým nebude núdza o vtipné situácie. Obaja kolegovia neplnia svoje povinnosti podľa zákona, berú od druhých úplatky, preto majú na svojom okrsku pokoj. Jeden z kolegov však zatúži po povýšení a začne sa správať ako poriadny policajt, čo môže spôsobiť na okrsku problémy. Film začne na Jednotke o 22:50.

SOBOTA

Policajný nadporučík Hronec spolu s novinárom Zvarom pátrajú po zlodejovi dokumentov, o ktoré by mohli mať záujem aj za železnou oponou. Na začiatku si mysleli, že ich ukradol inžinier Kovalský, ktorého hrá Ladislav Chudík. Neskôr však zistia, že Kovalský je mŕtvy, a preto musia vyšetrovať odznovu. Film Muž, ktorý sa nevrátil z roku 1959 pôjde na Dvojke o 20:35.

Na Dvojke bude v sobotu pokračovať aj seriál Najsilnejší hlas. V poradí už šiesta časť sa bude venovať Rogerovi Ailesovi a ženám. V šiestej časti bude zobrazený jeho vzťah ku Gretchen Carlsonovej. Roman Joch sa vo svojom článku venuje práve tomuto seriálu a zobrazeniu Rogera Ailesa, podľa ktorého nebolo všetko presne tak, ako je zobrazené v seriáli. Seriál začne o 22:00.

NEDEĽA

V nedeľu pôjde posledná časť dokudrámy Slovenský panteón. Všetky časti sa venovali ľuďom, ktorí nejakým spôsobom formovali Slovensko. Posledná bude o najmladšom z nich, Petrovi Saganovi. Tento veselý športový talent sa z daného zoznamu vymyká, uvidíme, ako si s tým poradia tvorcovia a či na bicykel popritom nevysadne aj Štefan Chrappa, ktorý životné osudy moderuje. Posledná časť série začne o 20:30 na Jednotke.

Po dokudráme Jednotka ostane na cyklistických pretekoch aj v ďalšom filme. Film Veľké preteky je o veľkom nadšencovi Tour de France. Väčšinu svojho voľného času trávi Francoise na bicykli, jeho rodina nemá pre to veľké pochopenie. Deň pred dovolenkou jeho manželka zistí, že sa prihlásil na prácu na Tour de France. Francoise sa však nevzdáva a chce si splniť svoj detský sen a prejsť celú trasu Tour de France. Film začne o 21:20 na Jednotke.

Na záver ešte jedna dráma. Katyň je známy film poľského režiséra Andrzeja Wajdu, ktorý zaň získal nomináciu na Oscara za najlepší zahraničný film za rok 2008. Venuje sa tragickej téme z roku 1940. Ako všetci vieme, poľskí vojaci boli v Katyňskom lese zavraždení príslušníkmi NKVD, sovieti po odhalení hrobov zvaľovali vinu na Nemcov. Bola to veľká téma pre propagandu, zúčastnili sa jej aj Slováci. Vo filme sa ale dej orientuje najmä na samotný masaker a osudy žien, ktoré prišli o svojich manželov, otcov a bratov. Film Katyň začne 21:15 na Dvojke. 

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.