Pandémia má vplyv na všetkých a v spoločnosti sa už z opatrení a dlhotrvajúceho sociálneho dištancu šíri skepsa a obavy. Arcibiskup pražský a primas český, kardinál Dominik Duka preto prichádza v týchto ťažkých dňoch so slovami vďaky a povzbudenia.

Pražský arcibiskup vo svojom najnovšom povzbudení na portáli Aktualne.cz píše o dosahu pandémie na životy ľudí. Upozorňuje pritom na pozitívne príklady, ktoré v súčasnej situácii slúžia ako dobrý vzor pre ostatných.

„Aj keď sa v spoločnosti stále viac šíri únava zo zdĺhavej epidémie, stále môžeme pozorovať nespočetné množstvo dobrých príkladov, hodných nasledovania, ktoré ukazujú hodnotu našej spoločnosti ako celku. Chcel by som preto pozdraviť, povzbudiť a poďakovať tým, ktorí by mali byť v školských laviciach, a namiesto toho sa rozhodli vydať k službe tam, kde je to potrebné,“ píše arcibiskup pražský.

Podľa českého kardinála patrí vďaka študentom lekárskych fakúlt, zdravotníckych odborov a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú v nemocniciach s covidovými pacientami. Duka pritom hovorí o dobrovoľníkoch s úctou aj preto, že má s podobnou prácou osobné skúsenosti ako vojenský zdravotník – lapiduch.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.