Tenisovú sezónu už tradične zakončí záverečný turnaj najlepších tenistov roka. Víťazstvo na Turnaji majstrov bude obhajovať Grék Stefanos Tsitsipas.

Už po dvanásty raz za sebou sa uskutoční turnaj najlepších tenistov sveta v Londýne. Rok 2020 však bude pre najpopulárnejšie anglické mesto posledný, štafetu na najbližších päť rokov prevezme taliansky Turín. V Taliansku sa Turnaj majstrov uskutoční historicky po prvý raz.

Londýn zajtra privíta tradičných účastníkov turnaja a takisto debutantov. Tradičnými protagonistami budú hviezdy Novak Djokovič a Rafael Nadal. Djokovič bude chcieť vyrovnať rekord Rogera Federera v počte titulov, Nadal sa bude pokúšať o premiérový triumf. Netreba zabudnúť na Rakúšana Dominica Thiema, ktorý sa kvalifikoval na turnaj už po piaty raz v rade. Na podujatí sa predstavia dvaja poslední víťazi Stefanos Tsitsipas a Nemec Alexander Zverev. Druhý rok po sebe si v Londýne zahrá aj víťaz nedávneho Parížskeho turnaja Rus Daniil Medvedev.

Debut na turnaji si odbijú tenisti Andrej Rubľov a Diego Schwartzman. Ruský tenista zažíva prelomovú sezónu a s 50 víťazstvami kraľuje tejto štatistike. Po 12 rokoch sa môže stať prvým Rusom, ktorý ovládne turnaj v Londýne. Schwartzman je ôsmy Argentínčan, ktorý sa predstaví na poslednom tenisovom turnaji roka.

Srbský tenista Novak Djokovič povedie skupinu Tokio 1970. Spoločnosť mu budú robiť Daniil Medvedev, Alexander Zverev a Diego Schwartzman. V skupine je favoritom Djokovič, ale zápasy pod zatiahnutou strechou vie perfektne ovládať aj Zverev s Medvedevom. Najslabším článkom v skupine by mal byť drobný Diego Schwartzman. Ten vie ovládať perfektne hru na antuke, ale v zápasoch typu indoor nemá pozitívne štatistiky.

Skupinu Londýn 2020 povedie ako najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal. Práve Turnaj Majstrov je jeden z mála trofejí, ktoré mu chýbajú v zbierke. Nie je to práve najlepší hráč na hru pod zatiahnutou strechou. Indoor zápasy mu nie vždy vyhovovali. Jeho štatistiky na záverečnom podujatí sú 18:14. V skupine bude jeho najväčším vyzývateľom Dominic Thiem, ktorý si minulý rok zahral vo finále so Stefanosom Tsitsipasom. Čiernym koňom skupiny môže byť Andrej Rubľov, ktorý hneď v úvode vyzve Nadala.

Historické rekordy Turnaja majstrov

Prvý víťaz – Stan Smith 1970

Najviac titulov – Roger Federer (6)

Najviac titulov v dvojhre – John McEnroe, Peter Fleming (7)

Najviac odohratých finále – Roger Federer (10)

Posledný domáci víťaz – Andy Murray (2016)

Najmladší víťaz – John McEnroe, 19 rokov

Najstarší víťaz – Roger Federer, 30 rokov

Najnižšie postavený víťaz v rebríčku ATP – David Nalbandian, 12. v rebríčku

Najviac vyhratých zápasov – Roger Federer (59)

Najviac titulov v rade – Novak Djokovič (4)

Najviac účastí – Roger Federer (17)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.