Martin Kvietik je po Jaroslavovi Haščákovi už druhý bohatý finančník, ktorého Najvyšší súd prepustil na slobodu – aj napriek námietkam Špecializovaného trestného súdu.

Zo skupiny ľudí zadržanej v ostro sledovaných mafiánskych procesoch posledného roka od pádu bývalého vedenia NAKA, sú na slobodu prepúšťané dve skupiny osôb. Kajúcnici – kde sú dôvody prepustenia zrejmé, keďže sú aj takýmto spôsobom motivovaní pre efektívnu spoluprácu. Do druhej skupiny prepustených patria oligarchovia – ktorí však nespolupracujú a svoju pomoc vyšetrovateľom neponúkli. Čosi tu nesedí.

Keďže ide o kľúčové postavy, ktoré majú najväčší vplyv na prípadné korupčné mechanizmy a spravidla aj najdlhšie pazúry, mali by sme ostro sledovať, či nejde o trend. Naše najvzácnejšie rodinné striebro – Zoroslav Kollár a Norbert Bödör – síce za mrežami stále posedávajú, no najmä v prípade prvého menovaného sa môže udiať čokoľvek.

Senát Najvyššieho súdu dnes prepustil spolumajiteľa Slavie Capital Martina Kvietika, hoci zástupca prokuratúry Daniel Lipšic je presvedčený o dôvodoch jeho "pretrvávajúcich kolúznych aktivít". Zároveň pred dvomi týždňami Kvietikovi Najvyšší súd potvrdil aj prepustenie na slobodu v dôležitejšej kauze, keď Špecializovaný trestný súd s jeho prepustením krátko predtým nesúhlasil a žiadosť zamietol.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.