Tvrdý zásah mestských policajtov proti mužovi, ktorý si odmietol dať na seba rúško a nechcel preukázať svoju totožnosť, rozvíril debatu o vhodnosti takýchto zákrokov v susednom Česku. Obaja strážnici, ktorí po zatknutí muža údajne nechali na ulici jeho trojročného syna bez dozoru, sú už postavení mimo službu.

Nosenie rúšok je podľa drvivej väčšiny odborníkov dôležitou súčasťou opatrení v boji proti pandémii a malo by sa dodržiavať. Avšak to, čo pri kontrole tohto nariadenia predviedli v stredu mestskí policajti z Uherského Hradišťa, zdvihlo zo stoličiek aj tých najskalnejších zástancov dodržiavania opatrení.

Dvojica členov mestskej polície vyzvala muža, ktorý išiel po ulici so svojím 3-ročným synom, aby si nasadil rúško. To však odmietol a podľa medializovaných informácií nechcel predložiť ani svoj občiansky preukaz. Mestskí policajti preto zasiahli, muža zvalili na zem, zatiaľ čo jeho malé dieťa plakalo hneď vedľa, až do chvíle, kým z priľahlého obchodu nevybehla žena, ktorá ho vzala na ruky.

Celý policajný zásah, ktorého vhodnosť už posudzujú zodpovední, je zachytený na videu, ktoré sa na českom internete stalo za deň virálnym. Z facebookového profilu Venduly Zmeškalovej, ktorá o sebe píše, že je manželkou zadržaného muža, však bolo video stiahnuté. Kým žene zatýkali manžela, ona sa podľa svojich slov starala o covidových pacientov v nemocnici.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.