Pre niektorých trolling a nenávisť, pre iných podarený žart či dokonca legitímna sexuálna identita. Fenomén super heterosexuálov liberálnu časť internetu rozzúril.

Vyznať sa dnes v rôznych skratkách a nových termínoch desiatok údajne existujúcich sexuálnych identít nie je vôbec jednoduché. Veď aj skratka LGBT pôvodne predstavovala začiatočné písmená komunity lesieb, gayov, bisexuálov a transsexuálov. Dnes však v niektorých prípadoch naberá dĺžku cez 12 znakov (napr. LGBTQQIP2AA).

Rady sexuálnych menšín sa teraz pokúša rozšíriť nová skupina – takzvaní super heterosexuáli (po anglicky super straight). Názov sa prvýkrát objavil na sociálnej sieti TikTok a následne sa virálne začal šíriť na diskusných fórach 4chan a Kiwi Farms.

Pri super heterosexuáloch ide o ľudí, ktorí spadajú do kategórie heterosexuálov tak, ako ju poznáme. Avšak s jednou novinkou. Super heterosexuáli tvrdia, že ich priťahuje len opačné biologické pohlavie. Takže žiadni muži prezliekajúci sa za ženy, žiadne transrodové ženy pre mužov a transrodoví muži pre ženy.

https://twitter.com/supa_str8/status/1368003836863000576

Keď byť heterosexuálom nestačí

Celá identita je reakciou na rastúci tlak zo strany LGBT aktivistov, ktorých časť začala hlásať, že heterosexuálni muži by mali byť priťahovaní aj transrodovými ženami. Teda biologickými mužmi považujúcimi sa za ženy, keďže vraj je to jedno a to isté. Ak to ako heterosexuál odmietate, môžete čeliť obvineniu z transfóbie.

„Čo to znamená super heterosexualita? To je nový sexuálny smer, ktorý znamená, že vás priťahujú len biologické ženy či muži. Vytvorený bol pre zvýšený počet ľudí, ktorí tvrdia, že pokiaľ vás nepriťahujú transrodoví ľudia, nie ste heterosexuáli. Odteraz sme súčasťou LGBT,“ píše na Twitteri oficiálny účet nového smeru.

Obvinenia z transfóbie a krajne pravicového extrémizmu

Do akej miery ide o recesiu či paródiu je skutočne ťažké povedať. Dianie okolo super straight však ukazuje zmätenosť panujúcu ohľadom čoraz početnejších sexuálnych identít. Super heterosexuáli sa stali rýchlo obľúbenou značkou na sociálnej sieti Twitter, kde si vyslúžili i množstvo nenávisti a vyhrážok.

„Neuveriteľné množstvo superfóbie na Twitteri. Super hetero komunita je jednoznačne najviac prenasledovaná na svete. To je neprijateľné, ale my budeme bojovať proti nenávisti láskou,“ píše účet pre super heterosexuálov v Indii.

O fenoméne už informovalo viacero amerických médií. Podľa niektorých je za vznikom super heterosexuálov skupina „krajne pravicových trollov“ z internetovej stránky 4Chan. Vraj ide o snahu o rozdelenie LGBT ľudí.

Zástupcovia super heterosexuálov však tieto obvinenia odmietajú. „Je to lož, ktorá má zdiskreditovať naše hnutie, vznikli sme na TikToku a niektorí trollovia z 4Chanu to videli ako možnosť, aby podporili svoju nacistickú agendu,“ bránia sa zástupcovia identity.

https://twitter.com/MartinPBrown/status/1368442962674294787
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.