Pošli dobro je charitatívna organizácia, ktorá vznikla v septembri minulého roka. Jej zámerom je šíriť dobro a radosť ľuďom, ktorí sú v súčasnosti bez návštev svojich blízkych.

V čase, keď sa svetom šíri skôr smútok a strach z koronavírusu, prišiel mladý muž Ján Cipár aspoň s malým riešením, ako spríjemniť chvíle ľuďom v domovoch sociálnych služieb. Tí sú už niekoľko mesiacov bez návštev svojich najbližších.

„Cez leto som mal možnosť zúčastniť sa na duchovných cvičeniach, počas ktorých sme si s ostatnými účastníkmi posielali tajne darčeky a listy, a tým sme sa snažili navzájom potešiť. Veľmi sa mi táto aktivita páčila a v septembri, keď som si uvedomil, že seniori v DSS sú už pol roka úplne odrezaní od sveta, som sa rozhodol, že niečo podobné by sme mohli spraviť aj pre nich,“ spomína si Ján na začiatok a vznik charitatívnej organizácie Pošli dobro.

Organizácia vznikla v septembri minulého roka a od svojho vzniku stihla poslať viac ako 1 390 listov, ktoré dostali seniori. Do posielania listov sa zapája približne 320 dobrovoľníkov a počet stále rastie. „Stále sa ku nám pridávajú ďalší. Okrem toho s nami spolupracuje aj osem škôl, ide o niekoľko desiatok žiakov,“ konštatuje Cipár.

Foto: archív Pošli dobro

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.