Premiér Igor Matovič sa dostal do ostrého osobného konfliktu s bývalým novinárom, poradcom exprezidenta Andreja Kisku a súčasným manželom šéfky Štátneho úradu pre kontrolu liečiv Radoslavom Baťom. Padali počas neho aj vulgarizmy a vrcholom bolo zverejnenie osobného telefónneho čísla na šéfa OĽaNO. Na kuriózny spor reagujú aj prví politici.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa najnovšie nachádza v otvorenom konflikte nielen so svojimi koaličnými partnermi, ale už aj s vysokou štátnou úradníčkou, a dokonca aj s jej známym rodinným príslušníkom.

Nový spor odštartovala zdanlivo nesúvisiaca reakcia premiéra na stanovisko rakúskej biochemičky a členky správnej Rady Európskej liekovej agentúry (EMA) Christy Wirthumer-Hocheovej k ruskej očkovacej látke Sputnik V.

Zástupkyňa európskeho regulátora vyzvala členské štáty Únie, aby počkali na ukončenie procesu registrácie a začali látku podávať obyvateľom až následne. Takisto sa posťažovala na absenciu potrebných dokumentov a Sputnik prirovnala k „ruskej rulete“.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.