9. marca 2021

Nefungujúci systém očkovania: To najhoršie nás ešte len čaká, vraví odborník

Nefungujúci systém očkovania: To najhoršie nás ešte len čaká, vraví odborníkOtvorenie ďalšieho veľkokapacitného očkovacieho centra vo Zvolene. Foto: Ján Krošlák/TASR

Objednávkový systém na očkovanie zaznamenáva v posledných dňoch nápor žiadateľov a výpadky. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií ich spôsobil DDOS útok alebo problém dátového pripojenia vládneho cloudu. Hlavný nápor na očkovaciu logistiku nás pritom ešte len čaká. Jedným z riešení je nová aplikácia.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) v sobotu na sociálnej sieti informoval, že rezort otvorí približne 13-tisíc termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Informáciu zverejnil neskoro večer a na termíny sa dalo prihlásiť v noci zo soboty na nedeľu. Napriek tomu sa začali rekordnou rýchlosťou obsadzovať. Sprevádzali ich však technické výpadky.

Viacerí hlásili, že sa im stránka nenačítava. Niektorým sa podarilo na web dostať a vyplniť formulár, no proces sa zasekol pri jeho odosielaní. Iní v sa v panike prihlásili na akékoľvek voľné miesto na očkovanie, hoci za vakcínou budú musieť ďaleko cestovať.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.