Katastrofických pôrodných príbehov o tom, ako veľmi korona zasiahla do našich životov a ako sa kvôli bezpečnostným opatreniam porušujú ľudské práva žien a detí, už bolo dosť. Netvrdím, že nie sú pravdivé, ale keďže som prežila opačnú skúsenosť, rozhodla som sa napísať môj osobný zážitok pôrodu počas tohto obdobia. 

Googlenie

Môj príbeh sa začína tým, ako si po nociach googlim aspoň útržky informácií o tom, aké je to teraz. Snažím sa dozvedieť, ako sa zmenil v týchto dňoch bežný postup v našich pôrodniciach. Dozvedám sa odstrašujúce fakty, dezinformácie či skutočne smutné príbehy zranených ženských materských sŕdc. Akoby na mňa všetky výpovede jednohlasne volali: „Korona ma okradla o ten najkrajší moment v živote!“

Priznávam, bola to pre mňa v tej chvíli príliš silná káva. Ja, už čoskoro šťastná treťorodička odhodlaná bojovať s každou okakanou plienkou a každým extrémisticky pravicovým či ľavicovým mamičkovským svetonázorom, tá, ktorá si v slovenských pôrodniciach prežila už svoje, čelila novej výzve – porodiť v čase korony. 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.