Poslanec Národnej rady SR za OĽaNO a šéf hospodárskeho výboru parlamentu Peter Kremský tvrdí, že s jeho straníckym šéfom sa dá vychádzať. Keď mu rozumne a vecne vysvetlíte, o čo vám ide, konflikt nehrozí. Ten prichádza až vtedy, keď naňho vyvíjate nátlak, že jediný máte pravdu a správne riešenie. Kremský si nesťažuje na komunikáciu s Matovičom, tá sa dokonca zlepšuje. Poslanec je zástancom prorodinnej politiky. Chceme pomôcť, že keď sa v rodine narodí dieťa, aby ju to nestiahlo finančne nadol, hovorí.  

V roku 2015 ste boli hovorcom iniciatívy Aliancia za rodinu, ktorá podnietila celonárodné referendum. I keď bolo neúspešné, zapojilo sa doň veľa ľudí. Mali ste vtedy v rukách silnejší nástroj ako dnes, keď ste poslancom Národnej rady a šéfom jej hospodárskeho výboru?

Budem oponovať, že referendum bolo neúspešné. Nebolo platné, to je pravda, ale po tej obrovskej antikampani, bola vyše 20-percentná účasť veľkým úspechom. Zozbierať pod petíciu takmer 400-tisíc podpisov bola obrovská akcia, ktorá sa pri nepolitickom referende málokedy podarí. Ešte predtým, ako sa zozbierali podpisy, sa do ústavy dostalo manželstvo muža a ženy, už len z obáv pred tým, že by sme boli úspešní a založili vlastnú politickú stranu. Druhý úspech bol, že odvtedy sa neprejavili žiadne snahy o presadenie tých článkov, ktorých presadeniu sme chceli predísť referendom.

Čo si viac ceníte, 21 percent obyvateľov, ktorí prišli v roku 2015 na referendum, alebo 25 percent, ktoré dostalo hnutie OĽaNO vo voľbách a ktoré sa uskutočnili takmer presne pred rokom?

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.