Lyžiarka Petra Vlhová ovládla obrovský slalom Svetového pohára v Jasnej a získala prvé víťazstvo v tejto disciplíne po viac ako roku. Zároveň stiahla stratu na celkové prvenstvo Svetového pohára na 36 bodov. Na výkon Slovenky nestačila druhá Alice Robinsonová ani tretia Mikaela Shiffrinová.

V nedeľu čakali na zjazdárky Svetového pohára v Jasnej ďalšie preteky, tentokrát obrovský slalom. Na štarte nechýbala ani aktuálna jednotka celkového hodnotenia Lara Gutová-Behramiová. Na jej vedúcu pozíciu stiahla Petra Vlhová stratu o 80 bodov ziskom druhého miesta v slalome. Po sobotňajších pretekoch na nedeľňajší obrák netrénovala, uprednostnila deň oddychu na načerpanie síl.

V aktuálnej sezóne sa Vlhová mierne trápi na tratiach obrovských slalomov. Sama priznala, že sa v disciplíne necíti celkom dobre, a to ani počas tréningov. „V slalome sa cítim dobre, v obráku však nie najlepšie, takže sa snažím získať dobrý pocit. Pre nás je priorita slalom, ale išla som aj obrák, aby som bola na lyžiach a získala istotu. V obráku sa necítim dobre ani na tréningu, takže sa v tom trochu trápim,“ uviedla po príchode do Jasnej.

Prvé kolo si ukradla Shiffrinová, Vlhová tesne za ňou

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.