Vlhová v sobotňajšom slalome znížila stratu na vedúcu pozíciu Svetového pohára na 107 bodov. Z víťazstva sa však neradovala. To ukoristila Shiffrinová, ktorá po piatich rokoch dokázala obhájiť prvé miesto v Jasnej. Slovenke patrilo druhá priečka, tretia skončila Holdenerová.

Petra Vlhová sa po piatich rokoch predstavila v rámci pretekov Svetového pohára na domácom svahu. Po minulom víkende sa v rámci tréningových procesov musela opäť preorientovať z kĺzavých disciplín na jej silnejšie technické. Práve v nich sa v Jasnej chcela pokúsiť znížiť manko na celkovú prvú pozíciu Svetového pohára. So stratou 187 bodov na prvú Laru Gutovú-Behramiovú išla do sobotňajšieho slalomu s jasným cieľom.

„Samozrejme, som teraz v takej pozícii, že musím útočiť, aby som sa vrátila na prvé miesto v celkovom hodnotení. Chcem podať moju jazdu, dám do toho všetko a pôjdem naplno, lebo už nemám čo stratiť. V hre je veľa, ale bez toho, aby som riskovala, by som veľký glóbus nezískala. Budem riskovať a uvidíme, ako to dopadne,“ uviedla pred pretekmi.

Prvé kolo patrilo Vlhovej, majsterka sveta zaostala o takmer sekundu

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.