Internetový gigant Amazon sťažuje či ruší vo svojom obchode predaj diel rôzneho druhu, ktoré vystupujú proti progresívnemu svetonázoru. Informuje o tom televízia Fox News. V tejto súvislosti poukazuje na viacero prípadov, keď dostali stopku konzervatívni tvorcovia alebo ich knihy a filmy.

Na Amazone prestala byť vo februári dostupná napríklad snímka, ktorá opisuje život sudcu Najvyššieho súdu USA Clarenca Thomasa. Súčasťou dokumentu boli aj archívne zábery vtedajšieho senátora (a súčasného prezidenta) Joea Bidena, ktorý vypočúval Anitu Hillovú. Tá v roku 1991 obvinila Thomasa zo sexuálneho zneužívania. Tvorca filmu Michael Pack uviedol, že nikdy nedostal od spoločnosti Amazon žiadne vysvetlenie, prečo bol dokument stiahnutý.

Podobne dopadol aj konzervatívny spisovateľ Ryan T. Anderson, ktorý vydal knihu Keď sa z Harryho stala Sally: Odpoveď transrodovému hnutiu. Tá mala poskytovať vyvážený pohľad na toto hnutie, ako aj prístup verejných úradov k otázke zmien pohlaví. Kniha sa po uvedení rýchlo dostala na zoznam bestsellerov na Amazone. Následne však z internetového obchodu zmizla a pri vyhľadávaní názvu knihy sa dnes zobrazia len tituly podporujúce trans hnutie.

Knihy i filmy

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.