Pred nami je víkend, ktorý ponúkne niekoľko zaujímavých filmov, napríklad Pomaľované vtáča, životopisný film o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi aj o dvoch pretekároch Formuly 1.

PIATOK

Komédie a policajti – to patrí k sebe, najlepšie policajné komédie točia Francúzi, dôkazom je aj film Prehnití z roku 1984. Policajt René si počas svojej kariéry zariadil veci tak, aby všetko v jeho okrsku fungovalo. Aby bol aj policajtom, aj si občas prilepšil nejakým tým úplatkom. Keď k nemu pridelia mladého kolegu, všetko sa mení. Nový kolega je plný ideálov a všetko chce robiť tak, ako káže zákon. Čisto, žiadne bokovky. René ho však chce priviesť na jeho stranu a spraviť z neho policajta, ako je on. Dnes večer na Jednotke o 22:55.

Film Prehnití. Foto: ČSFD

V piatok pokračuje na ČT2 tretia séria seriálu Fargo. Policajti nájdu mŕtve Rayovo telo. Hlavnou podozrivou sa stáva jeho milenka Nikki, ktorá je v podmienke. Prípad sa zdá byť vyšetrený, ale policajtke Glorii nie je ešte všetko jasné a má pochybnosti. Siedma časť tretej série začne o 22:15, ôsma časť bude nasledovať hneď po nej.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.